Najważniejsza cecha w rozwoju osobistym

16 KWIETNIA 2016, INNE, 1283
Dzielenie się jest fajne:      

Nie musicie czytać wszystkich książek o rozwoju osobistym. Powiem wam co jest określane mianem tej najważniejszej cechy ludzi sukcesu.

W wielu firmach i korporacjach przyjęte są pewne standardy i wartości. Każdy pracownik jak żołnierz musi wypełniać zadania zgodnie z nimi. W wielu książkach o rozwoju osobistym jest podobnie. Opisane są pewne reguły, wg których należy postępować by osiągnąć sukces. Nie musicie czytać wszystkich książek, bo powiem Wam co w nich przewija się najczęściej i co jest określane mianem tej najważniejszej cechy człowieka sukcesu. Zapraszam do lektury.

Wśród Indian Cherokee istnieje wspaniała przypowieść, która przytacza krótką rozmowę starszego członka plemienia ze swoim wnukiem;

-W moim wnętrzu toczy się walka - powiedział chłopcu -Zaczęła się kiedy byłem w twoim wieku. To walka pomiędzy dwoma wilkami. Jeden z nich jest złem - gniewem, zawiścią, bólem, żalem, chciwością, arogancją, użalaniem się nad sobą, urazą, poczuciem niższości, kłamstwem, fałszywą dumą, poczuciem wyższości i wybujałym ego. Drugi wilk jest dobrem - radością, spokojem, miłością, nadzieją, ukojeniem, pokorą, życzliwością, dobrą wolą, empatią, hojnością, prawdą, współczuciem i wiarą. Ta sama walka będzie się toczyła w tobie - w każdym człowieku. Chłopiec zastanowił się przez chwilę, po czym zapytał swojego dziadka:
-który wilk wygra?
Stary Indianin odpowiedział po prostu:
-Ten, którego będziesz karmił.

Powtórzmy jeszcze raz. Wygra ten wilk, dobry lub zły, którego będziesz karmił.

Wiesz jaka jest najbardziej ceniona umiejętność na świecie? Umiejętność, którą jak posiądziesz, staniesz się naprawdę wielkim człowiekiem, który ma za sobą pole samych sukcesów. Powiem Tobie. Wg wielu badań, najbardziej cenioną umiejętnością na świecie, jest umiejętność myślenia. Wielu dodaje, że jest to najtrudniejsza umiejętność świata, dlatego tak niewielu się jej podejmuje. A nasze myśli są karmą dla tych wilków.

Umiejętność myślenia można porównać do programu komputerowego. Jak napiszesz w kodzie, że automat ma się zachowywać w pewien sposób to tak się najprawdopodobniej stanie. Jak będziesz myślał odpowiednio, to najprawdopodobniej zagwarantuje to Tobie niesamowite rezultaty. Zaoszczędzisz wielu prób, czasu, zdrowia, pieniędzy.

Nasze myśli dzielą się na dwie składowe, świadome i podświadome. Każdy powinien zrozumieć jak działa umysł człowieka i jak można wpływać na sposób w jaki myślimy. Sprowadza się to do odpowiedniego programowania samego siebie, myślenia pozytywnego, modelowania, wiary, stawiania celów, kotwiczenia, metafor, wizualizacji i wielu innych technik. I to co najważniejsze, w szkole nikt Cię tego nie nauczył i nie nauczy. Ty sam musisz się zaangażować w poznawanie samego siebie, w rozwój osobisty. Poznać jak reagujesz na pewne aspekty a jak na inne. Sprawdzić co Cię motywuje, kto sprawia, że chce Ci się mocniej, a co i kto podcina Ci tylko skrzydła. Tak popularny kult dbania o własną sylwetkę i zdrowie, poszerz o poznanie swojego wnętrza i naukę poprawnego konstruowania myśli, zadawania odpowiednich pytań. Wiele z tych aspektów, na pewno pojawi się na moim blogu, żeby zmotywować Ciebie do działania i z chęci podzielenia się swoją wiedzą. Na koniec piękne słowa, które wypowiedział Harv Eker "Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, ze już wszystko wiedzą". Przekładając to na słowa naszej przypowieści. Ludzie sukcesu karmią odpowiednie wilki.

Udostępnij, podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi.


Inspiracje:
-Rozmowa z Piotr Gmitruch
-Zarządzanie czasem. Jak efektywnie planować i realizować zadania - Mike Clayton
Dzięki, że przeczytałeś. Piona!
Roland

PS ten artykuł jest wart polecenia innym:

     
co warto zobaczyc, tani nocleg